چاپ و بسته بندی, ساک دستی

تاثیر انواع بسته بندی روی میزان خرید مشتریان

تاثیر انواع بسته بندی روی میزان خرید مشتریان

بسته بندی محصول شما عاملی است که به مردم یادآوری می کند که برند شما را چگونه به یاد بیاورند. در واقع نوع و طراحی بسته بندی محصول شما یک نوع تبلیغات برای محصول شماست و بدون اینکه سخن بگوید محصول شما را تبلیغ می کند. از بین انواع بسته بندی، چاپ ساک دستی یکی از بهترین انواع بسته بندی برای تبلیغات و همچنین از نظر هزینه ای می باشد. زیرا ساک دستی کاغذی و ساک دستی پارچه ای علاوه بر اینکه ظاهر بسیار شیک و مدرنی دارند، از نظر هزینه ای نیز بسیار به صرفه هستند. همچنین می توانیم از چاپ لیبل، کاغذ پوستی و یا روبان برای لوکس کردن بسته بندی استفاده کنیم.

تاثیر انواع بسته بندی روی میزان خرید مشتریان

زمانی که یک مشتری به طور دائم و یا طی در یک دوره زمانی خاص از محصولات یک برند استفاده کند، دلبستگی عاطفی ایجاد می شود. این به این معنی است که کسب و کارها باید بتوانند از تمام فرصت های موجود برای تبدیل خریداران به مشتریان وفادار و ایجاد دلبستگی در آنها استفاده کنند. به علاوه مشتری که از محصول یک برند راضی باشد خودش می تواند محصول شما را تبلیغ و اخبار آن را منتشر کند. پس هرچه تعداد مشتریان وفادار بیشتر باشد، به بهبود کسب و کار شما کمک خواهد شد.

سفارش چاپ لیبل

بسته بندی محصول چگونه می تواند بر تصمیم خرید تاثیرگذار باشد؟

هر مشتری در هنگام ورود به فروشگاه، قبل از اینکه تصمیم بگیرد محصول شما را بخرد یا نه، اول به بسته بندی آن توجه می کند. طراحی مناسب روی بسته بندی باعث می شود مشتریان برداشت مثبتی حتی قبل از خرید نسبت به آن داشته باشند. بسته بندی زیبا و جذاب می تواند محصول شما را در بازار از بین محصولات رقبا متمایز کند.

مواردی که باعث انتخاب یک بسته بندی درست می شود کدامند؟

برخی چیزها وجود دارند که باعث می شود بسته بندی محصول شما یک بخش مهم و مناسب از بازاریابی باشد. در ادامه مواردی را ذکر می کنیم که تاثیر خوبی روی فرصت بازاریابی و جذب مشتری دارند:

1- تاثیرات استفاده از رنگ

رنگ ها تاثیر بسزایی در جذب جذب مشتریان از لحاظ بصری دارند. اگر محصولات شما در زمینه مد و لباس است استفاده از رنگ های شاد و پر جنب و جوش، می تواند به جذابیت بسته بندی شما کمک زیادی کند. محصولاتی که مربوط به مد و فشن هستند باید ظاهری لوکس را به نمایش بگذارند. برای بسته بندی آنها می توان از ساک دستی کاغذی از جنس گلاسه با روکش سلفون براق، همراه با چاپ های بسیار جذاب مانند چاپ طلاکوب و رنگ های زیبا حس لوکس بودن را منتقل کنید.

برای لوکس به نظر رسیدن یک بسته بندی لازم است که از رنگ های مشکی نقره ای و طلایی به طور همزمان استفاده کنید که این رنگ ها بسیار لوکس به نظر می رسند. سفید نیز رنگ محبوبی در بسته بندی محصولات است. ولی ترکیب رنگ مشکی با رنگ سفید و یا رنگ های روشن احساس انرژی و پیچیدگی خاصی را می دهد.

رنگ سفید نشان دهنده سادگی ایمنی و خلوص می باشد. رنگ سفید در یک محصول و بسته بندی بیشتر باشد، پیچیدگی آن کم می شود و سادگی آن را نشان می دهد. به همین شکل رنگ های روشن و ملایم مانند آبی روشن، مانند سفید، سادگی و ملایمت را نشان می دهد، در حالی که آبی تیره نشان دهنده حرفه ای بودن است.

همونطور که مشاهده می کنید انتخاب رنگ مناسب تاثیر بسیار زیادی روی جذابیت و تصمیم خرید یک محصول بر مشتریان دارد.

انتخاب یک بسته بندی درست برای محصول

2- کیفیت یک بسته بندی:

کیفیت ساک دستی کاغذی خوب باشد به احتمال زیاد مشتریان دوباره آن محصول را می خرند. همچنین طی یک تحقیقات مشخص شده است که مردم تمایل دارند از ساک های دستی که کیفیت خوب و ظاهر زیبا دارند بارها استفاده کنند. که این باعث دیده شدن بیشتر برند شما در بین مردم می شود. هرچه کیفیت بسته بندی شما بیشتر باشد در واقع اصالت برند شما را نشان می دهد، اگر شما محصول خود را در یک بسته بندی نایلونی و با کیفیت پایین بفروشید، قطعاً خریداران برای خرید دوباره از شما مردد خواهند شد. اگر بسته بندی شما جذاب و خوب باشد و از ساک کاغذی مناسب برای بسته بندی محصول خود استفاده کنید. علاوه بر اینکه برند شما در ذهن ها ماندگار میشود، فروش شما نیز بیشتر خواهد شد.

3- بسته بندی مقاوم و ایمن:

زمانی که شما یک محصول رو درون یک بسته بندی قرار می دهید بهتر است به جز مسائل ظاهری و طراحی به ایمنی و مقاومت بسته بندی نیز توجه کنید. که وقتی محصول شما درون این بسته بندی در سطح شهر حمل و نقل می شود دچار آسیب نشود. این باعث می شود که مشتری به محصول شما اعتماد کند و کیفیت آن را ببیند. این باعث کاهش هزینه های اضافی و کمک به کسب و کار شما می شود.

4- استفاده از طرح های گرافیکی:

به یاد داشته باشید که عناصر گرافیکی خاص که شما را در بین دیگر محصولات متمایز می کند می تواند کمک بسیاری به کسب و کار شما کند. یعنی اگر برند شما دارای عنصر گرافیکی خاصی باشد، مشتریان می توانند آنها را از میان انبوهی از محصولات در بازار پیدا کنند. هنگامی که مشتری برای خرید محصول وارد فروشگاه می شود وقتی هیچ ترجیحی برای خرید برند خاصی ندارد طراحی گرافیکی جذاب روی یک بسته بندی باعث می شود آنها همان برند را خریداری کنند. در واقع این طراحی توجه آنها را برای خرید جلب می کند. و این طرح ها می توانند اطلاعات درستی را از محصول در اختیار مصرف کننده قرار دهند، یعنی این محصول مناسب خرید است و اعتماد در مشتری ایجاد می شود. در مورد طراحی بسته بندی میتوانید مطالب زیر را بخوانید:

5- بسته بندی جذاب:

شما برای محصول خود یک بسته بندی جذاب و زیبا در نظر بگیرید بسیاری از مشتریان بعد از خرید تمایل به استفاده از آن بسته بندی در خانه خود دارند. بسیاری از افراد معتقدند عناصری که روی ساک دستی کاغذی استفاده می شود مانند روبان و یا بند باعث جذابیت ظاهری و خاص بودن آن می شود. همچنین محصولاتی که برای مدت زمان طولانی مردم از آنها استفاده می کنند، اگر بسته بندی خوبی داشته باشد به احتمال زیاد مردم دوباره برای خرید آن محصول باز خواهند گشت، در نتیجه این عمل هزینه ای که شما برای بسته بندی صرف کرده اید جبران خواهد شد.

علاوه بر اینکه جذب بسته بندی شما باید جذاب منحصر به فرد و به گونه ای باشد که در ذهن مشتریان ماندگار شود. طراحی بسته بندی را باید به شکلی انتخاب کنید که کاربردی آسان و قابل استفاده مجدد باشد. نوع بسته بندی باید با توجه به نوع محصول و هدف شما طراحی گردد.

6- بسته بندی های ساده:

لزومی ندارد که همیشه از بسته بندی های شلوغ و پر از طرح های مختلف استفاده کنید، گاهی اوقات بهتر است طراحی های ساده و مینیمال را برای بسته بندی محصولات خود انتخاب کنید. استفاده از بسته بندی های روشن و مینیمال بسته بندی خود را متمایز و خاص کنید. یکی دیگر از روش های تاثیر گذاشتن بر مشتری ها استفاده از نشانه هایی است که بر احساسات تاثیر می گذارند. میتوانید از این طرح ها استفاده کنید تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. طرح هایی که باعث واکنش های غریزی در هنگام خرید محصولات از نوع خاصی از بسته بندی می شوند به فروش محصول شما کمک می کنند.

ارائه خدمات بسته بندی حرفه ای

ارائه خدمات بسته بندی حرفه ای

شما مشتریان عزیز که به خدمات چاپ و بسته بندی نیاز دارند، می توانند در سایت لمون پک ساک های دستی کاغذی با طراحی های مختلف را مشاهده و آنها را سفارش دهید. در صورت نیاز به طراحی خاصی روی ساک های دستی خود، می توانید با مشاوران فروش و طراحان گرافیک شرکت ما در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدهند.

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز: 5 / 5. تعداد رای: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *