چاپ و بسته بندی, ساک دستی

چسب ام (M) چیست ؟ + کاربرد ها و ویژگی های آن

مزایای چسب ام

چسب ام (M) را می توان یکی از پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین تجهیزات در صنعت چاپ و بسته بندی دانست که برای چاپ و تولید جعبه کاربرد دارد. از این چسب در راستای اهداف مختلفی استفاده می شود. کاربرد های بسیار این چسب باعث اهمیت بالای آن در صنایع مختلف شده است. از چسب ام در چسباندن انواع جعبه های بسته بندی و همچنین جلد کتاب ها و جعبه های مختلف استفاده های فراوانی می شود. در ادامه مطالب بیشتری را عنوان می کنیم تا هر چه بیشتر با چسب ام و کارایی های آن در صنعت بسته بندی محصولات آشنا شوید.

چسب ام

چسب ام چیست ؟

چسب های مختلفی برای وصل کردن و چسباندن جعبه های بسته بندی کاربرد دارند. اما چسب M را می توان یکی از پر کاربرد ترین آن ها دانست. این چسب ها هر یک در قسمتی از فرآیند چاپ و تولید جعبه و مراحل تولید و چاپ ساک دستی کاغذی مورد استفاده تولید کنندگان قرار می گیرند. چسب ام نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و برای شرایطی که در ادامه ذکر میکنیم از این نوع چسب بهره برده می شود :

  • به هم چسباندن سلفون به سلفون
  • به هم چسباندن سلفون به کارتن
  • به هم چسباندن پوشش های یووی به کارتن

این مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد، تعدادی از کاربرد های این وسیله است. در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت تا با نحوه کار با این نوع چسب و امکاناتی که در اختیار افراد می گذارد بیشتر آشنا شویم.

نکاتی درباره چسب ام (M)

این چسب از رنگی شیری مانند برخوردار است. به طور کلی از نظر شکل و ویژگی های ظاهری همانند چسب چوب است. در هنگامی که اقدام به خرید این گونه محصولات مانند چسب خواهید کرد، در اولین مرحله باید حواستان به کیفیت و مرغوبیت چسب باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که از برندی معتبر آن را خریداری کرده و سپس استفاده کنید. شلی و سفتی بیش از حد نشان از عدم مرغوبیت آن خواهد بود و این موضوع نیز سبب پایین آمدن کارایی و چسبندگی چسب خواهد شد.

از چسب های معمولی برای انجام کار های مختلفی در صنعت چاپ و تولید جعبه می توان بهره برد. اما برای انجام کارهایی که نیازمند ظرافت بالاتری هستند و می خواهید کیفیت بالاتری را داشته باشید، چسب ام اهمیت بالای خود را نشان خواهد داد. برای مثال هنگامی می خواهید سلفون کشی را انجام دهید تا عمل لمینت کردن و تولید کارتن لمینتی را صورت دهید، تنها دقت و کیفیت کار نتیجه نهایی را مشخص می کند.

استفاده از چسب نیز مانند منگنه است و کارایی یکسانی دارند. تفاوت این دو زمانی مشخص می شود که چسب زنی به درستی و با دقت فراوان صورت بگیرد تا جعبه بسته بندی ای که تولید می شود از نظر ظاهری بتواند پاسخ گوی مشتریان خود باشد.

مزایای چسب ام

شرایط نگه داری

برای محافطت از چسب ام که خریداری کرده‌اید و همچنین اینکه نگذارید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی بلااستفاده شود، باید یک سری تمهیدات را در نطر بگیرید و به نکاتی که درباره با شرایط نگه داری این نوع چسب است توجه داشته باشید. در ابتدا باید توجه کنید که این چسب ها باید در به دور از سرما و گرما و رطوبت و حرارت قرار بگیرند. همچنین برای آنکه عمر طولانی داشته باشد باید از ارتباط و تماس دائم آن با اکسیژن جلوگیری کرد. یعنی می بایست این چسب در طرفی در بسته قرار بگیرد که هیچ گونه شرایط اقلیمی نیز روی آن تأثیر گذار نباشد.

همچنین شما باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که مارک و برند چسب امی که خریداری کرده اید معتبر باشد. همچنین از برند های متفرقه یا تقلبی بازار نبوده باشند. این موضوع به سبب آن است که افراد و شرکت هایی هستند که از مواد نا مرغوب برای تولید این چسب ها استفاده می کنند یا مواد ترکیبی و مازادی را با آن ترکیب می کنند. این موارد همگی باعث می شوند چسب ام کیفیت و قدرت کافی را نداشته باشد. همچنین زود تر میزان زمانی که باید، کارایی خود را به کلی از دست بدهد.

به طور کلی فرمول دقیق این نوع چسب در دست نمی باشد. چرا که شرکت هایی که به تولید این گونه از چسب ها مشغول هستند، علاقه ای به گفتن متریال و نحوه تولید این چسب ندارند. اما می توان به طور کلی گفت که این چسب ها از ترکیباتی به تولید می رسند که محلول قالب آن ها مونومر های آکریلیک هستند. این ماده خاصیت چسبندگی بالا را به این چسب القا می کند.

کاربرد چسب ام

صنایع چاپ و بسته بندی لمون پک

از مهم ترین نکات حائز اهمیت استفاده از چسب که مزیت آن نیز به حساب می آید، تمیزی در کار است. استفاده از انواع چسب ها به جای منگنه می تواند تأثیر به سزایی روی ظاهر کلی جعبه های بسته بندی بگذارد. اما باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که عمل چسب زنی نیازمند دقت بالایی است و باید به مراتب با دقت فراوان صورت بگیرد. چرا که اگر در این کار با دقت کافی صورت نگیرد، جلوه پایانی جعبه بسته بندی چندان جالب نخواهد بود. همچنین ممکن است نتیجه نامطلوب تری نسبت به منگنه به همراه داشته باشد.

مجموعه صنایع چاپ و بسته بندی لمون پک جعبه های بسته بندی کارتنی و مقوایی و دیگر محصولات چاپی در صنعت چاپ و بسته بندی را با بالاترین کیفیت به تولید می رساند. این مجموعه می تواند در صوتیکه مشتریان و مخاطبین بخواهند، جعبه هایی که عرضه می کند را با چسب یا با منگنه تولید کند. در هر دو حالت این جعبه کیفیت بسیار مناسب و قابل قبول خواهند داشت. مشتریان عزیزی به دنبال تهیه جعبه های کارتنی هستند، با مراجعه به مجموعه لمون پک میتوانند، تمام نیاز های خود در راستای چاپ و تولید جعبه مرتفع بنمایند.

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز: 4.8 / 5. تعداد رای: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *