چاپ و بسته بندی, ساک دستی

مقوای کرافت + مزایا و ویژگی های کاغذ کرافت

مزایای مقوای کرافت

مقوای کرافت همانند دیگر کاغذ های موجود مثل مقوای ایندربرد و کاغذ گلاسه، در حوزه چاپ و بسته بندی محصولات کاربرد های فراوانی دارد. از این کاغذ ها برای تولید انواع چاپ لیبل، چاپ ساک دستی و انواع مختلف و گوناگونی از جعبه های کارتنی و مقوایی استفاده می شود. اما برای تولید کارتن لمینتی و جعبه هایی با طراحی های مشابه، کاربرد نخواهد داشت.

سفارش چاپ لیبل

مقوای کرافت در گرماژ های متنوع تولید می شود که این موضوع باعث می شود ضخامت های مختلف این کاغذ در صنایع و شرایط مختلف بسیار موثر واقع شود. در ادامه به معرفی مقوای کرافت و نقشی که در حوزه چاپ و تولید جعبه ایفا می کند، خواهیم پرداخت.

ویژگی مقوای کرفت

مقوای کرافت

مقوای کرافت از خمیر کاغذ به عمل می آید. این نوع کاغذ ها را به نام کاغذ گراف نیز می شناسند. مقوای کرافت در گرماژ های متنوعی به تولید می رسد که این امر باعث می شود ضخامت های آن با یکدیگر تفاوت داشته باشند. تغییر در اندازه ضخامت کاغذ های مختلف کرافت باعث به وجود آمدن خاصیت ها و ویژگی های متفاوتی خواهد شد. اگر به اندازه ای مشخص گرماژ را بالا ببریم، ماهیت و جنس کرافت از کاغذ خواهد بود. اما در صورتیکه این عدد از 140گرم بالاتر برود، دیگر کاغذ نبوده و این کرافت خاصیت های مقوا را به خود می گیرد و به راحتی می توان چاپ با کیفیت را روی آن اعمال کرد.

اصولا خمیری که برای تولید کاغذ کرافت مورد استفاده قرار می گیرد، مقاومت بیشتری از خمیر های معمولی ای که کاغذ های دیگر را می سازند خواهد داشت. این امر به سبب وجود پلیمر بیشتر دراین خمیر های کاغذ است. شما میتوانید این کاغذ ها را با توجه به انواع مختلفی از آن که با گرماژ های متنوع به بازار عرضه می شود تهیه کنید.

معنای لغوی کرافت

این کاغذ ها در اصل برای اولین بار در کشور آلمان اختراع شدند. ریشه و معنی لغوی کرافت نیز آلمانی است و به معنای مقاومت و استفامت می باشد. این امر خود دلیلی بر کیفیت و استحکام بالای آن می تواند به شمار برود.

همانطور که اشاره کردیم این کاغذ ها کاملا قابل بازیافت و تجدید پذیر هستند و دلیل اصلی آن استفاده از خمیر کاغذ هایی است که همین خاصیت را دارا هستند. بسیاری از افراد به موجب همین ویژگی این کاغذ ها، به سمت استفاده از آن ها سوق پیدا می کنند.

دلایل استفاده از مقوای کرافت

مقوای کرافت از جمله انواع بسته بندی به شمار می روند که در خارج کشور بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. با وجود کم شدن استفاده از این نوع مقواها در ایران، اما همچنین کشور های دیگر از این بسته بندی ها به وفور استفاده می کنند.

دلایل اصلی استقبال مردم از این مقوا، به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که به آن ها اشاره می کنیم :

  1. این مقوا به طور کامل قابل بازیافت است و هیچ خطری برای محیط زیست ندارد. همه ی انسان ها دوس دارند محیط اطرافشان و طبیعت پاکیزه باشد. مقوای کرافت این خاصیت و ویژگی خود را به خوبی حفظ کرده و یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت آن نیز این موضوع است.
  2. دلیل دیگری که باعث جذابیت این محصول میان عموم مردم شده است، ظاهر آن است. این مقوا دارای ظاهری یونیک و جذاب است که باعث می شود افراد به این نوع از کاغذ علاقه پیدا کنند. همچنین دارای دوام بالا و استحکام مناسب است و می توان به راحتی در حوزه صادرات برای بسته بندی و حمل و نقل محصولات از آن استفاده کرد.

انواع مقوای کرافت

کاربرد مقوای کرافت

با توجه به طرفداران و کاربردهای فراوان کاغذ کرافت، شرکت های بزرگ زیادی با برند های انحصاری اقدام به تولید این کاغذ ها می کنند. این کاغذ ها هر یک از نظر کیفیت و ویژگی با یکدیگر تفاوت هایی دارند که باعث می شود هر یک در شرایط مخصوص به خود مورد استفاده عموم قرار بگیرد. از جمله برند های معروف و شناخته شده در این حوزه می توانیم از هانسول، لی اند می، فونیکس و دایهان نام برد.

همانطور که گفتیم در راستای موارد مختلفی از کاغذ کرافت بهره برده می شود. اگر بخواهیم به چند مورد آن اشاره کنیم، موارد آورده شده شناخته شده ترین آن ها می باشند :

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ساک دستی کرافت میتوانید این لینک را مشاهده کنید.

گرماژ

تفاوت اصلی انواع کاغذ ها و مقواهای کرافت در میزان گرماژ آن ها است. به طور کلی اگر بخواهیم یک تعریف از گرماژ را بیان کنیم می توان این اصلاح را به عنوان میزان جرم و وزن کاغذ در یک متر مربع دانست. مقوای کرافت می تواند با گرماژ هایی ما بین 40-300 گرم به تولید برسد. هر چه این گرماژ افزایش پیدا کند جرم کاغذ بیشتر شده و ضخیم تر می شود. بالا رفتن ضخامت این کاغذ ها موجب افزایش ویژگی های آن و بیشتر شدن مقاومت کاغذ در برابر عوامل مختلف خواهد شد. همچنین در کاغذ هایی با گرماژ های بالاتر، چاپ هایی به مراتب با کیفیت تر را می تواند روی آن ها انجام داد.

قیمت کاغذ کرافت

با توجه به این موضوع که کاغذ کرافت نیز همانند دیگر انواع کاغذ در حوزه چاپ و بسته بندی محصولات، دارای گرماژ های مختلفی است و با ضخامت ها و کیفیت های متفاوتی روانه بازار می شود. نمی توان قیمت دقیق و ثابتی را برای آن در نظر گرفت. در ابتدا باید نیاز های خود را مد نظر بگیرید و پس از انجام اقدامات لازم به سراغ تهیه کاغذ کرافت بروید.

بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت لحظه ای این محصول با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید. تا شما را از آخرین اخبار و هزینه ها در صنعت چاپ و بسته بندی مطلع کنند. اما به طور کلی مواردی که روی هزینه های نهایی تولید جعبه های بسته بندی و محصولات مشابه که به وسیله کاغذ کرافت تولید می شود تأثیر گذار خواهند بود. می توان به ابعاد، تیراژ، جنس کاغذ و گرماژ، نوع چاپ و همچنین خدمات پس از چاپی که برای آن مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد. این موارد به تنهایی تأثیر زیادی روی قیمت نهایی نخواهند گذاشت و بایستی همه ی موارد در  کنار هم بررسی شوند.

مقوای کرافت

 چاپ روی کاغذ کرافت

طراحی یکی از مسائلی است که در هنگام تهیه بسته بندی برای محصولاتتان باید با دقت انجام شود. در مقوا و کاغذ کرافت این امر به مقداری متفاوت تر است. چرا که رنگ پایه ای مقوای کرافت قهوه ای است و مانند کاغذ های معمولی و ساده به رنگ سفید نخواهد بود. این مورد باعث پیچید تر شدن انتخاب طرح می شود و مستلزم آن است که مواردی را رعایت کنید تا طراحی مناسب را انجام دهید.

کاغذ کرافت با توجه به رنگی دارد برای چاپ طرح ها و رنگ های روشن مناسب نیست و همواره طرح هایی که روی آن چاپ خواهد شد دارای پس زمینه تیره است. راهکار های بسیاری وجود دارد تا بتوان طرح هایی را با کیفیت بالا روی این کاغذ ها چاپ کرد. اما مهم ترین موضوع انتخاب رنگی هایی است که در طرح مد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین می توانید برای طراحی روی مقوای کرافت از خدمات پس از چاپ مختلفی که وجود دارد استفاده کنید. این مورد یکی از پرکاربرد ترین روش چاپ برای این کاغذ ها به شمار می رود. چرا که این خدمات می توانند به راحتی با حفظ کیفیت و قدرت کاغذ هرگونه عملیاتی مانند طلاکوبی و نقره کوبی، برجسته سازی و… را با توجه به نیاز اعمال کرد.

کاغذ معمولی یا کرافت ؟

موارد بسیاری وجود دارد که ذکر آن ها می تواند شما را مجاب کند تا به جای استفاده از کاغذ های معمولی از کاغذ کرافت بهره ببرید. این تفاوت ها را می توان به شرح زیر بیان کرد:

  • کاغذ کرافت مقاومت بالاتری نسبت به کاغذ های عادی دارد و این امر به موجب استفاده کم تر از لینگین در تولید خمیر آن است.
  • برای تولید کاغذ های معمولی از چوب درختان خاصی استفاده می شود. اما برای کاغذ های کرافت می توان از چوب درختانی مانند بامبو نیز بهره برد.
  • مهم ترین ویژگی و تمایز بین این کاغذ و کاغذ های دیگر در بازار، قابل بازیافت و تجدید پذیر بودن آن است. می توان بی شک گفت که مهم ترین دلیلی که افراد به سراغ این کاغذ ها می روند، همین موضوع می باشد.
  • هزینه های کاغذ های کرافت به مراتب پایین تر از کاغذ های ساده و معمولی است. چرا که در کاغذ های معمولی سفیده کننده استفاده می شود که جدا از کم کردن استحکام و کیفیت کاغذ موجب بالا رفتن قیمت آن نیز خواهد شد.

مزایای مقوای کرافت

مجموعه صنایع چاپ و بسته بندی لمون پک

همانطور که از ابتدای این مقاله برای بازگو کردیم مقوای کرافت، بسیار کاربرده ای فراوانی را برای افراد به ارمغان می آورد. از این رو در سرایر جهان طرفداران بی شماری را با توجه به ویژ”ی ها و مزایایی که دارد به خود جذب کرده است. در کشور خودمان نیز کسب و کار های زیادی وجود دارند که همچنان بسته بندی محبوبشان از جنس کاغذ کرافت محصولاتی است که به کمک این کاغذ تولید می شود. از کاغذ کرافت برای تولید انواع ساک دستی، لیبل و برچسب، کارتن بسته بندی، جعبه های مقوایی و… استفاده میشود.

مجموعه صنایع چاپ و بسته بندی لمون پک، یکی قدیمی ترین و با سابقه ترین کارخانه ها و چاپخانه های سراسر تهران و حومه به حساب می آید. شما می توانید با نظر سنجی از افرادی که تجربه خرید از این مجموعه را دارند یا با حضور به صورت فیزیکی از کیفیت محصولاتی که به مشتریان خود عرضه می کند، اطمینان خاطر پیدا کنید.

پس همین حالا با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کنید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مجموعه لمون پک اقدام به ثبت سفارش و خرید محصولات خود بنمایید.

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز: 5 / 5. تعداد رای: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *