بسته بندی, جعبه و کارتن

5 مزیت استفاده از کارتن لمینتی

5 مزیت استفاده از کارتن لمینتی

کارتن لمینتی یک روش خاص بسته بندی است که با استفاده از آن میتوان طرح های لیتوگرافی را روی ورق کارتن یا جعبه مقوایی چاپ کرد. برای استفاده از کارتن لمینتی دلایل مختلفی وجود دارد که شرکت شما ممکن است بخواهد از این نوع جعبه بسته بندی استفاده کند. ما در ادامه 5 مزیت برتر بسته بندی با کارتن لمینتی را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

مزایای استفاده از کارتن و جعبه لمینتی

1- تقویت برندینگ و تبلیغات

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از کارتن و جعبه لمینتی برای برندینگ و تبلیغات است. بر خلاف کارتن های معمولی با چاپ فلکسو، انتخاب رنگ‌های روشن برای بسته بندی، فوراً توجه مشتریان را جلب می‌کند و تصویر برند شما را در ذهن مشتریان با کیفیتی متفاوت ثبت می کند. همچنین می‌توانید لوگو، شعار تبلیغاتی و آدرس سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را با کیفیت بالا و تمام رنگی روی جعبه چاپ کنید، که باعث تقویت بیشتر برند شما و جلب توجه مشتریان نسبت به کسب و کار شما می‌شود.

۲- مزیت رقابتی

همانطور که گفته شد، در چاپ کارتن لمینتی امکان استفاده از رنگ های زنده و جذاب روی بسته بندی وجود دارد. بهره گرفتن این نوع چاپ با کیفیت باعث برتری شما نسبت به رقبا خواهد شد. تحقیقات نشان می‌دهد که تصاویر بیشتر از متن میتوانند توجه افراد را به خود جلب کنند. در نتیجه بسته بندی لمینتی نسبت به کارتن های معمولی با چاپ ساده و خسته کننده هستند، توجه بیشتری را جلب خواهند کرد. رنگ‌های زنده استفاده شده در چاپ لمینت و جلوه های بصری به کار برده شده، توجه مشتریان را به محصول شما را جلب می‌کنند و شما را و برندتان را نسبت به سایر رقبا متمایز میکنند.

۳- مقاومت و قابل اعتماد بودن

در کنار بسته بندی زیبا و ارائه مناسب محصول، دوام و مقاومت بسته بندی است که ارائه دهنده یک محصول با کیفیت است. صرف نظر از مقوله زیبایی و اهداف بازاریابی، جعبه‌های لمینتی برای انواع کالا و محصولات سنگین و سبک مناسب هستند. برای مثال برای بسته بندی وسایل الکتریکی منزل تا کارتن میوه صادراتی میتوانید از کارتن لمینتی استفاده کنید.

۴- قیمت مقرون به صرفه

یکی دیگر از مزایای اصلی کارتن لمینیت این است صرف نظر از حجم محصول، این نوع بسته بندی از لحاظ هزینه، بسیار مقرون به صرفه است. به دلیل انعطاف پذیری بالای کارتن های لمینتی میتوان از آنها برای کاربردهای دیگر مانند استند های لمینتی هم استفاده کرد.

5- قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست

با توجه به اینکه کارتن ها و جعبه های لمینتی از کاغذ ساخته شده اند، سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت هستند. بعد از استفاده از کارتن، می توان آن را در کنار سایر محصولات سلولزی مانند دستمال کاغذی، مقوا یا حتی مجلات و کتاب بازیافت کرد. شما نه تنها با استفاده از کارتن لمینتی در کنار مزایایی که برای کسب و کار شما دارد، یک روش بسته بندی پاک و سازگار با محیط زیست به حساب می آید.

5 مزیت استفاده از کارتن لمینتی

در این مطلب به مزایای اصلی کارتن های لمینتی اشاره کردیم. اگر تمرکز اصلی شما بر توسعه برندینگ با داشتن راه های ساده برای بازاریابی و تبلیغات باشد، یا انتخاب مقرون به صرفه ترین محصولی که به نفع محیط زیست باشد، یا حتی صرفاً داشتن بسته ای که بادوام باشد، کارتن لمینتی برای شما بهترین گزینه است.


منبع: noortec.com

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز: 5 / 5. تعداد رای: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *