چاپ و بسته بندی

ماشین دایکات

ماشین دایکات

ماشین دایکات رفت و برگشتی یا به اختصار ماشین دایکات B&R، یکی از نوع ماشین دایکات است که برای تولید بسته بندی های کارتنی با ابعاد و طرح های مختلف استفاده می شود.از این دستگاه برای تولید انواع کارتن سه لایه، کارتن پنج لایه و کارتن لمینتی استفاده میشود. این ماشین قابلیت چاپ، برش و نشانه گذاری را در یک عملیات واحد انجام می دهد.

ماشین دایکات B&R دارای دو قسمت اصلی است که یکی برای چاپ و دیگری برای برش و نشانه گذاری است. برای چاپ از فناوری چاپ افست استفاده می شود و برای برش و نشانه گذاری از یک قالب فلزی استفاده می شود که به سمت بالا و پایین حرکت می کند. بنابراین، با حرکت دو طرفه، ماشین دایکات B&R می تواند فرآیندهای چاپ، برش و نشانه گذاری را در یک عملیات واحد انجام دهد و بسته بندی های با کیفیت بسیار بالا تولید کند.

این نوع ماشین دایکات به عنوان یکی از ماشین های پیشرفته در صنعت بسته بندی، در تولید محصولاتی مانند جعبه های شکلات، جعبه های لوازم التحریر و بسته بندی های فناوری بالا، استفاده می شود. برای کارخانه ها و شرکت هایی که به دنبال افزایش کیفیت و کاهش زمان و هزینه های تولید هستند، ماشین دایکات B&R یک گزینه بسیار مناسب است.

ماشین دایکات فکی یکی از انواع ماشین دایکات است که برای برش موادی مانند کاغذ، کارتن، پارچه، چرم و غیره، استفاده می شود. در این ماشین، یک قالب برش فلزی با قابلیت انجام چندین برش در یک زمان، در قالب فک ها قرار می گیرد. سپس مواد مورد نظر بر روی قالب قرار می گیرند و توسط فشار فک ها، اجزای غیر ضروری برش داده شده و قالب تمیز شده است.

ماشین دایکات فکی به دلیل قابلیت تولید حجم بالا و سرعت برش بسیار بالا، در صنایع مختلفی مانند صنعت چاپ، بسته بندی، صنعت چرم و مواد پارچه‌ای و غیره، کاربرد دارد. با استفاده از این ماشین، می توان به سرعت و با کیفیت بالا، بسته بندی های مختلفی را تولید کرد.

با توجه به چندین مزیت کاربردی، ماشین دایکات فکی امروزه به عنوان یکی از ماشین های اساسی در صنعت بسته بندی و تولید مواد پارچه‌ای و چرمی، شناخته شده است. همچنین این ماشین دارای قابلیت تنظیم پارامترهای مختلف برای برش دادن مواد با ضخامت و نوع مختلف است که برای تولید بسته بندی های مختلف و به طور کلی تولید محصولاتی با طرح ها و اندازه های متنوع بسیار مفید است.

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز: 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *